Ana sayfa Haber MUHTARLAR GÜNÜ

MUHTARLAR GÜNÜ

13
0
PAYLAŞ

19 EKKİM MUHTARLAR GÜNÜ

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.-( Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de Kaymakam Mehmet Türköz, ” Muhtarlar Günü” nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, yaptığı yazılı açıklamada, “1829 yılından bu yana vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü yürekten kutluyorum.

Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlık müessesesi, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımızı gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerini getirmektedir. Altyapı çalışmalarından nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından eğitim hizmetlerine kadar vatandaşa hizmet yolunda muhtarlarımızın üstlendikleri bu misyon ehemmiyetini ilk günkü gibi muhafaza etmektedir. Mevcut her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde ter akıtan, vatandaşın derdiyle dertlenen, her türlü şer odaklarına karşı daima devletinin yanında yer alan muhtarlarımız yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedir.

Bu bağlamda bizler daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda en büyük yardımcımız olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm muhtarlarımıza esenlik, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

(HÇ.EKİM2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleOkul Etkinliği
Sonraki makaleTanışma Etkinliği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here