Ana sayfa Haber ADÜ TEKNOKENT PCM EĞİTİMİ TAMAMLANDI

ADÜ TEKNOKENT PCM EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28
0
PAYLAŞ

ADÜ TEKNOKENT PCM EĞİTİMİ TAMAMLANDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV. Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunun  Adnan Menderes Üniversitesinde (ADÜ) düzenlediği Teknokent PCM Eğitimi” tamamlandı.
Adnan Menderes Üniversitesi kampüsünde bulunan Teknokent A.Ş toplantı salonunda iki gün boyunca çeşitli fon kaynaklarına yönelik proje yazma teknikleri ve grup çalışmalarıyla devam eden eğitimde, AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Reyhan Türkmen, Türkiye- Avrupa Birliği İlişkileri, Avrupa Birliği Mali Yardımları,  Ulusal ve uluslararası fon kaynakları, Proje geliştirmede Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı konularını ele alırken, Meliha Doğan ile Horizon 2020, Merkezi Projeler, Erasmus + Bilgi Ortaklıkları, Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı ile devam etti. Emre Köksal Küçük ise Proje Nedir? Proje Fikri geliştirmede Analizler, Sorun Analizi, Paydaş Analizi, Hedef Analizi ve Strateji Analizi konularında katılımcılara yaptıkları sunumlarla bilgiler verdi.

AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Reyhan Türkmen, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu olarak il genelinde ve il dışın da kuruma iletilen eğitim ve teknik destek taleplerini, Valiliğin talimatlarıyla yerine getirmeye devam etiklerini belirterek, geçen hafta Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezinin daveti üzerine il ve ilçelerde faaliyet gösteren AB Proje Koordinasyon birimlerine yönelik olarak Denizli’de Proje Döngüsü Yönetimi eğitimin gerçekleştirildiğini ve bugün de burada da ilimizin Teknoken’i’ bünyesinde özellikle üniversitenin proje geliştirebileceği alanlara odaklı 2 günlük Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi gerçekleştirildiğini ifade etti.

Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Teknokent A.Ş’nin talebi üzerine düzenlenen eğitim programına, Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan Akademik ve yardımcı personel, Lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler, ADÜ Teknokent Yönetim A.Ş.’de görevli ve iştirakçilerden oluşan 25 kişilik bir gurup katıldı.

(HÇ.ARALIK2017)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here