Ana sayfa Haber Alhisar

Alhisar

38
0
PAYLAŞ

ALHİSAR ŞELALELERİ DOĞASEVERLERCE İLGİ GÖRÜYOR

AYDIN- GÜNCEL HABER TV. -( Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Bozdoğan ilçesi Alhisar Mahallesi Deliçay Vadisi üzerinde yer alan tarihi kemer köprüsü ile irili ufaklı birden çok şelaleler doğaseverlerin yürüyüş kulvarı oldu.

Bozdoğan ilçesine 15 km uzaklıkta Madran Dağının doğu eteklerinde doğal bir görünüme sahip olan takriben 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen tarihi Kemer köprüsü ve Alhisar Şelaleleri derin bir vadi içerisinde yer alıyor.

Alhisar bölgesini gezip fotoğraflayan Su Ürünleri Mühendisi Gülüzar Aydemir, Deliçay üzerinde irili ufaklı birden çok şelalenin yer aldığını belirterek, doğal bir görünüme sahip olan bölgenin görülmeye değer bir yer olduğunu ifade etti.

Rehber Sabri Değer’de, Pazar günleri gönüllü doğaseverlerle Aydın’ın farklı ilçelerine geziler düzenlediklerini belirterek, günlük 10 km yürüyüş yol kulvarı belirlediklerini, Bozdoğan ilçesine bağlı Alhisar Mahallesi Deliçay üzerinde yer alan tarihi kemer köprüsünü de içine alan Altıntaş’tan Kazandreye kadar olan güzergâhı gönüllü doğaseverlerle yürüdüklerini söyledi.

(HÇ.ŞUBAT2022)

PAYLAŞ
Önceki makaleMilet Antik Kenti
Sonraki makaleKestane

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here