Ana sayfa Haber BAKAN FAKIBABA,”İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

BAKAN FAKIBABA,”İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

36
0
PAYLAŞ
BAKAN FAKIBABA AYDIN’DA
BAKAN FAKIBABA,”İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”
AYDIN GÜNCEL HABER TV. –  İki günlük ziyaret için Aydın’a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Germencik ilçesinde bulunana  Tariş İncir İşletmesini ziyaretinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 Ziyaret sırasında bölgedeki incir üretim ve satışı hakkında bilgi alan Bakan Fakıbaba, jeotermal’in incir meyvesi üzerinde olumsuz etkisi olup olmadığı yönündeki soruya ilişkin açıklamasın da, jeotermal’in incir üretimine olumsuz etkisi bulunduğuna ilişkin bir bilimsel sonucun  olmadığını ifade ederek, Jeotermal enerjiyi tarımda, seracılıkta fırsat olarak kullanmak gerektiğine dikkat çekti.  Bakan Fakıbaba, “Benim için insan sağlığı her şeyden önemli. Eğer gerçekten teknik raporda ‘sağlığa zararlı’ diye bir şey çıkarsa gerekeni yaparız. Şu an görünen bir şey yok. Benim gördüğüm şu, güzel bir şey olduğunda bazen de bilinçsiz olarak insanları örgütlüyorlar, bu yasak, o yasak. Allah bir değer veriyor ve ‘o yasak’ diye insanların kafası karıştığı zaman o değerden mahrum kalıyorsunuz” dedi.
 Bakan Fakıbaba, Jeotermal’in çevreye zararı yoksa, incire zararı yoksa  tarımda çok iyi değerlendirip daha iyi ürün elde edecekse daha iyi istihdam sağlayacaksa bunun üzerinde durulması gerektiğini belirtti.
Adnan Menderes’in Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli’yi de ziyaret eden Bakan Fakıbaba, köyde kurulan Adnan Menderes Müzesi’ni gezerek Muhtar Mehmet Demir’den bilgi aldı. Çakırbeyli ziyaretinin ardından helal gıda sertifikasına sahip Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve keçi sütü bazlı bebek maması fabrikasının açılışını yapan Bakan Fakıbaba, ilk günkü ziyaretin de daha sonra Efeler ilçesi Kurtuluş Mahallesinde ki  Kıbrıs Caddesi üzerinde yer alan esnafları ziyaret etti.
(HÇ.4KASIM2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here