Ana sayfa Haber Berat Kandili

Berat Kandili

163
0
PAYLAŞ

BERAT KANDİLİ

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. – ( Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesin de Kaymakam Mehmet Türköz, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Türköz, yayınladığı mesaj’da,” Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu müstesna günlerin, toplumumuzda var olan iç huzur ve birlikteliğini daha da pekiştireceğine inanıyorum.

Unutmayalım ki sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, sıkıntılar da paylaşıldıkça hafifler.

Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olması temennisiyle birlikte, bu gecenin, ülkemize ve tüm İslâm dünyasına, barış ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

(HÇ.NİSAN2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here