Ana sayfa Haber CHP’nin 98.Yılı

CHP’nin 98.Yılı

11
0
PAYLAŞ

CHP’NİN 98.YILI DİDİM DE KUTLANDI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın ın Didim ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’in 98.yıl dönünümü düzenlenen törenle kutlandı.

Didim Kent Meydanında Atatürk büstüne çelenk sunumun ardından bir açıklama yapan Didim CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, “Üyesi ve temsilcisi olmaktan her zaman büyük onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve cumhuriyetin kurulmasında bu ülkede devrimlerin gerçekleşmesinde önemli roller üstlendiği gibi sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli rol üstlenerek bu ülkeyi cumhuriyeti demokrasi ile tanıştırmıştır.
         Cumhuriyet Halk Partisi kökleri olan Cumhuriyetin her adımında, adımları olan ve Türkiye’deki bütün dönüşümlerde imzası olan bir siyasi partidir. Bu siyasi parti Mustafa Kemal Atatürk tarafından benim iki büyük eserim var,  bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir diyerek aslında Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bize emanet etmiştir. Geldiğimiz süreçte yoluna en emin adımlarla tarihsel mirası ve birleştirici gücüyle bütünleşerek yoluna devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Dünün. Bugünün, Yarının Partisidir. Umudun adıdır.
Cumhuriyet Halk Partisi, bir parti olmasının ötesinde savaş meydanlarında kurulmuş olan, milli mücadeleyi vermiş olan ve bunun devamında cumhuriyetin, devrimlerin yeniden hayata geçirilmesinde önemli roller üstlenmiş, bu ülkede demokrasi için mücadelesini sürdüren bir siyasi partidir” ifadelerine yer verdi.

(HÇ EYLÜL2021)

PAYLAŞ
Önceki makaleSüt Kardeşler
Sonraki makaleBakır İşleme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here