Ana sayfa Haber DİDİM DE 23 NİSAN COŞKUSU

DİDİM DE 23 NİSAN COŞKUSU

30
0
PAYLAŞ

 

DİDİM DE 23 NİSAN COŞKUSU

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yılı Didim’de coşkuyla kutlandı.

Didim Kent Meydanın da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ilk tören, Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Daha sonra  Didim Atatürk Stadı’nda sürdürülen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından , günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir yaptı.

Didim Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan kutlama programı çerçevesinde öğrencilerin dans gösterisi, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve jimnastik gösterisi sunumu sonrası, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

Etkinliğe  Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, sivil topluk kuruluşu temsilcileri  ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Makedonya, Gürcistan ve Karadağ’dan gelen öğrenciler Apollon Tapınağın da yörelerine ait  folklor gösterileri sundu.

(HÇ.23NİSAN2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here