Ana sayfa Haber Didim Turizmi

Didim Turizmi

44
0
PAYLAŞ

TRT SANATÇISI SEYİT AL TATİL İÇİN DİDİM DE

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de tatilini geçiren TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Seyit Al, turizmci Mustafa Mutlu’yu ziyaret etti.

Turizmci Mustafa Mutlu, sanatçı Seyit Al’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyetini belirterek, Türkiye deki tüm sanatçıların tatil tercihlerini Didim’den yana kullanmalarını arzu ettiklerini belirtti.

Didim turizm sezonunu değerlendiren Mutlu, bu yıl iki dini bayramın turizm sezonuna denk gelmesinden dolayı ilçede olumlu bir hava estirdiğini ancak turizm sezonu kısa olması nedeniyle yerel esnafın beklentisine cevap vermediğini ifade etti.

Her şey dahil paket tur aracılığıyla ilçeye gelen turistlerin, çarşı esnafına faydası olmadığını savunan Mutlu, ilçede sorun olan bu sistemin aşılması için gerek yerel yönetimin gerekse sivil tolum kuruluşların sorunun çözümü için somut bir yaklaşım göstermediğini, sözde turistlerin çarşı esnafını gezmesi için birden çok projelerin varlığından söz edilirken uygulamada bunu göremediklerinin üzüntüsünü yaşadıklarını sözlerine ekledi.

(HÇ.EYLÜL2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleYemekli Hayrat
Sonraki makaleDidim de Kaza

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here