Ana sayfa Haber DİDİM’DE PAHALILIK PROTESTO EDİLDİ

DİDİM’DE PAHALILIK PROTESTO EDİLDİ

43
0
PAYLAŞ

DİDİM’DE PAHALILIK PROTESTO EDİLDİ…
AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) ile Eğitim ve Bilim Emekçileri (Eğitim-Sen) ortak bir basın açıklaması yaparak, halkın, krizin ağır faturası altında ezildiğini savundular.
Didim Atatürk Bulvarı üzeride toplanan sendika üyeleri, “Krizi yaratanlar krizin bedelini ödesin” sloganları atarak, ülkede yaşayan hayat pahalılığı, faizlerdeki artış ve kurlardaki yükselişi protesto ettiler.
Basın açıklamasını okuyan SES Didim Temsilcisi Selçuk Altınok, İğneden ipliğe gelen zamlar, artan hayat pahalılığı, eriyen maaşlar ve satın alımlarda yaşanan düşüşlerin olduğunu belirterek, TÜİK, Türkiye de hayat pahalılığın, döviz kurunun, faizlerin rekor kırdığı bir ortamda enflasyonun düştüğünü iddia ettiği, oysa emekçilerin temel tüketim ve ihtiyaç maddelerinde yaşanan gerçek enflasyonun en az % 50 olduğunu savunarak,” Biliyoruz ki esnaf bir bir kepenk kapatıyor. Kredilerini ödeyemiyor. Fabrikalar üretimi durdurduğu gibi durmadan işçi çıkarıyor.Ülkemizde işsizlik ve yoksulluk sürekli artıyor. Halkın büyük bir bölümü çocuklarına cep harçlığı veremez hale geldi. Halk krizin ağır faturası altında eziliyor” ifadelerine yer verdi.Geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen basın açıklamasının ardından grup daha sonra olaysız dağıldı.

(HÇ.15OCAK2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here