Ana sayfa Haber FESTİVAL ÖNCESİ DİDİM MUHABİR AKININA UĞRADI

FESTİVAL ÖNCESİ DİDİM MUHABİR AKININA UĞRADI

40
0
PAYLAŞ
FESTİVAL ÖNCESİ DİDİM MUHABİR AKININA UĞRADI
AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın’ın Didim ilçesin de bu yıl ikincisi düzenlenecek olana ‘Didim VegFest’ için Hisar Mahallesin de hazırlıklar sürüyor.
Didim Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, “Didim VegFest”, 20-23 Nisan tarihleri arasında mahallenin merkezin de yer lan Apollon Tapınağı’nın  çevresinde gerçekleştirileceğini belirterek, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Vegan Festivali aynı zamanda Didim’in vegan felsefesi üzerine yoğunlaşan standardında yerel üreticiye de ev sahibi olma imkanı verdiğini belirtti.
 Didim Belediye çalışanlarınca hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Aşık,  farklı medya kuruluşları temsilen ilçenin  muhabir akınına uğradığını röportaj ve çekimlerin yapılmaya başladığını  belirtti.
Didime festival için geldiğini belirten muhabir Gizem Özlen, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümününden mezun olduğunu belirterek, bu yıl 20-23 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek  olan “Didim VegFest” turizm bölgesi olan ilçenin tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.
Muhabir Meltem Yılmaz’da, sahada muhabir olarak çalışmanın zorluklarının olduğunu ifade ederek, son zamanlarda teknolojiye paralele olarak çalışma alanları gittikçe daralan bir meslek olduğunu kaydetti. Türkiye de birden çok iletişim fakültesi olduğunu belirten Yılmaz, ülke genelinde bir çok basın-yayın mezunu öğrencilerin kendi alanın da  iş bulamadığını ve farlı sektörlerde çalışmak zorunda kaldıklarına tanık olduklarını belirtti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’den Festival için Didime geldiğini belirten Nermin Tokay ise festivale ilk defa katılacağını belirterek, birincisinin basından takip etiğini ve bu yıl ki festivali yerinde takip edeceğinden heyecanla “Didim VegFest” sürecini beklediğini ifade etti.
(HÇ.13NİSAN2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here