Ana sayfa Haber Greve Destek

Greve Destek

53
0
PAYLAŞ

EFELER DEN “KÜRESEL İKLİM GREVİ’NE DESTEK

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Efeler ilçesin de Hükumetleri iklim değişikliği konusunda harekete geçirmek için 139 ülkede gerçekleştirilen “Küresel İklim Grevi’ne” destek verildi.

Efeler Uğur Mumcu Parkın da Aydın Çevre ve Kültür Platformu Derneği (AYÇEP) öncülüğünde düzenlenen etkinliğe, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Eyleme katılanlar, ‘Fosil yakıtlara hayır’, ‘Zeytinime – incirime dokunma’, ‘Başka Aydın yok’ yazılı pankartlar açarken, bir konuşma yapan AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili, yüz milyona yakın insanın dünya ülkelerinde bu etkinliği gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye’nin çeşitli illerinde de bu eylemin yapıldığını ifade etti.

Vergili, konuşmasın da, “Aydın da 3 tane jeotermal santral, bir tane termik santrale bedel. Türkiye, fosil yakıtlarla kirletilmesiyle dünyanın onuncu kirli ülkesi haline gelmiş durumdadır. Yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Fosil yakıtlar ve jeotermal enerji santrallerinin (JES) yaydığı gazlara ‘dur’ diyelim. 15 – 20 sene sonra şu andaki havayı, suyu bulamayacağız” ifadelerine yer verdi.

Yoğun güvenlik önlemlerin alındığı eylem de  gurup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

(HÇ.EYLÜL2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleGaziler Günü
Sonraki makaleDidim de Aşure

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here