Ana sayfa Haber GURBETÇİLERİN TERCİHİ DİDİM

GURBETÇİLERİN TERCİHİ DİDİM

39
0
PAYLAŞ

GURBETÇİLERİN TERCİHİ DİDİM

GURBETÇİ AÇIKLARDA MİSİNAYA TAKILI BALIĞI YÜZEREK ALMAYI BAŞARDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV.– Tatil için Danimarka’dan Didim ilçesine gelen gurbetçi Orhan Arslan, sahilde torunu ile gezinirken açıklarda 60-70 metre deniz içinde taşlar arasına daha önce misinaya takılmış olan balığı yüzerek almayı başardı.
Ocak ayı olmasına rağmen Didim havasının güzel olduğunu ifade eden Arslan, Danimarka’da ancak Ağustos aylarında böle bir havaya rastlanabileceğini belirtti.
Torunu ile Didim sahillerini gezinirken açıklarda sabit alanda bir balığın çırpındığını fark ettiğini belirten Arslan, ” Ben Danimarka soğuk bir bölgede yaşıyoruz. Didime tatil için geldim ve  havasını çok güzel buldum. Torunum ile sahili gezinirken açıklarda büyük bir balığın  sabit alanda çırpındığını gördüm. Denizin sıcaklığına baktım 18 santigrat derecedeydi.  Soyundum balığa doğru yüzmeye başladım. Balığın misinaya takılı olduğunu fark ettim. Önce balığı kavrayarak emniyete aldım ve ardından taşlara takılı olan misinayı da çözerek kıyıya yaklaştım.Takriben 5-6 kilogram olan Levrek balığını da şansımıza avlamış olduk” diye konuştu.
Tatil için geldiği Didimi çok beğendiğini belirten Arslan, Danimarka’dan Türkiye ye dönüş yapacağını ve Didimin en eski yerleşin yeri olan Akköy Mahallesine yerleşmek için hazırlık içinde olduğunu sözlerine ekledi.
 (HÇ.290CAK2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here