Ana sayfa Haber İlaç Bayii

İlaç Bayii

75
0
PAYLAŞ

ORMAN MÜH. İLAÇ BAYİİ AÇABİLECEK

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış, Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre Orman Mühendisleri de ilaç bayii açabileceğini belirtti.

Ziraat Mühendisleri Odası olarak buna karşı olduklarını belirten Barış, “Tarımın ne kadar önemli olduğuna dem vurulurken her konuşmada, tarımsal ilaç bayii açma yetkisi Eczacılara, Kimyager, Kimya, Orman ve Orman Endüstri Mühendislerine de veriliyor.Olayı sadece istihdam olarak görmek, meseleden ne kadar uzak olduklarını da gösteriyor. Hastalık veya zararlı hakkında hiçbirşey bilmeyen ilaç bayileri tarımsal üretime nasıl bir katkı sağlayabilir. Hele insektisitlerin insan sağlığı için ölümcül derecede zararlı olduğu düşünüldüğünde, ilaçlamanın zamanı, dozu ve miktarı da oldukça önemlidir. Bu konuda Ziraat Mühendisleri Odası konuyu defalarca yargıya taşımıştır. Ancak, sorun insan sağlığını ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini doğrudan etkilediği için artık herkesin meselesidir”diye konuştu.

Barış, Zirai ilaçların insan ve hayvan sağlığı açısından da doğuracak sorunların önemine değinerek konun takipçisi olacaklarını ifade etti.

(HÇ TEMMUZ 2020.AYDIN)

PAYLAŞ
Önceki makaleNormalleşme Süreci
Sonraki makaleBasın Bayramı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here