Ana sayfa Haber Kırlangıç Kuşu

Kırlangıç Kuşu

89
0
PAYLAŞ

DİDİM DE KIRLANGIÇ KUŞU İLGİ GÖRÜYOR

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya) Aydın’ın Didim ilçesin de dükkan içerine yuvan yapan kırlangıç kuşu ilgi görüyor.

Didim Mersinlere Mahallesi Mavişehir semt pazarın da esnaflık yaptığını belirten Alican Tamer, dükkanın arka camı hava alsın diye açık bıraktıklarını belirterek, kırlangıç kuşun bu havalandırma penceresinden girerek dükkanın ortasın da yer alan projektör lambasının üzerine yuva yaptığını ve üç adet yavru yuvada yer aldığını söyledi.

Tamer, “Müşteri dükkanda olduğu sıralarda kırlangıç dükkan içerisine arka havalandırma penceresinden girerek gezindiğini fark ettik. Dükkanın ortasın da yer alan projektör lambasının üst kısmına çamur getirerek yuva yapmaya başladı. Zamanla dükkana gelen müşterileri de ilgisini çekti. Hiç müdahale etmedik. Şu anda üç tane yavru var ve ebeveynleri onları beslemekle meşguller. Bunlar göçmen kuşları oldukları için büyüyünce yuvayı terk edecekler. Şimdilik bizim misafirlerimiz” diye konuştu.

Didim de yaşadığını belirten Bilgehan Karaaburahmanoğlu’ da, dükkana müşteri olarak geldiğin de kırlangıç kuşun lambanın üzerin de yer alan yavrularını görünce ilgisini çektiğini ifade ederek, esnafın kuşa karşı sergilediği duyarlılığı ve ilgilerin den dolayı kutladığını belirtti.

(HÇ.TEMMUZ2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleJeotermal’e Tepki
Sonraki makaleEl İşleme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here