Ana sayfa Haber Osmancık’ta Peyzaj Çalışmaları

Osmancık’ta Peyzaj Çalışmaları

32
0
PAYLAŞ

OSMANCIK’TA PEYZAJ ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILDI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. (Muh.Hüseyin Çetinkaya)- Çorum’un Osmancık ilçesinde peyzaj çalışmaları hızlandırıldı.

Osmancık şehir merkezini ikiye ayıran Kızılırmak ıslah çalışmaları sürerken, ilçeye derinlik kazandıran tarihi Koyunbaba Köprüsü çevresinde de peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, ilçe de Kızılırmak’ta meydana gelen taşkınların önüne geçilmesi amacıyla başlatılan Kızılırmak Islah Projesinin devam ettiğin belirterek,” Proje kapsamın da Kızılırmak kenarında Fen İşleri Müdürlüğümüzce başlatılan peyzaj alanlarımız sürüyor. Kızılırmak üzerinde yer alan Koyunbaba Köprüsü bitişiğinde yer alan “Muhsin Yazıcıoğlu Parkı” nehir boyu yeni köprü alanına kadar ki 200 metrelik olanın peyzaj çalışmalarını Ramazan Bayramına kadar tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

OSMANCIK’TA YARIM KALAN PROJELER TAMAMLANACAK

Osmancık ilçesinde başlatılan gerek Kandiber Kalesi gerekse Koyunbaba Köprüsü restorasyon çalışmaların tamamlaması için katkı sağlayacaklarını belirten Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, ” Bir önceki dönem belediye başkanı Hamza Karataş’a ilçemize sunduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmette devamlılık esastır. İlçemiz için başlatılan ve yarım kalan projeler tamamlanacaktır. Özellikle ‘Kızılırmak Islah Projesi’ kapsamında ilçe merkezinde ırmak yatağının 5 kilometrelik bölümü genişletilerek 15 bin fore kazık kullanılarak istinat duvarı çalışmaları bölgede sürerken şehir merkezin de istinat duvarları tamamlanan nehir kenarın da belediye ekiplerimizce peyzaj düzenleme çalışmalarına başlandı. Kara yolu üzerinde yer alan İstanbul Köprüsü dediğimiz alana kadar kamulaştırmasını tamamladığımız tüm alanlarda düzenlememe çalışmalarımız proje çerçevesinde peyzaj alanalar içerisin de Kamelyalar, Kafeteryalar, Spor Tesisleri ve Çocuk Parkları da yer alacak” diye konuştu.

Hizmet için göreve geldiklerini ifade eden Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçede yapımı tamamlanan ‘Muhsin Yazıcıoğlu Park’ın açışının Ramazan Bayramın da gerçekleştirileceğini belirtti.

(HÇ.MAYIS2019)

PAYLAŞ
Önceki makale19 Mayıs
Sonraki makaleOsmancık’ta İftar Yemeği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here