Ana sayfa Haber Zeytin Festivali

Zeytin Festivali

78
0
PAYLAŞ

DİDİM’DE ZEYTİN FESTİVALİ DÜZENLENECEK

AYDIN GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de 11-12-13 Ekim tarihleri arasın da tarihi Apollon Tapınağı önün de düzenlenecek olan “4. Uluslararası Didim Zeytin Festival” hazırlıkları sürüyor.

Didim Mavi Restoran Salonun da düzenlenen kahvaltılı toplantısı açılışın da konuşan Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, İlçede Zeytin Festivalin ilkinin 2012 de düzenlendiğini belirterek, yapılan seçimler nedeniyle ara verildiği ve bu yıl 2019’da dördüncüsünün düzenlenmesi için hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, organizasyonların arkasında kamu gücün önemine değinerek, Kaymakamlık olarak tek başına değil, kamu kurum ve kurulular ile sivil toplum kuruluşların da için de olduğu topyekun hareket edilmesi gerektiği, turizm şehri Diminin kalkındırılması için yürütülen tüm yaralı organizasyonlara katkı sağladıklarını, bu gün de 11-12-13 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Didim Zeytin Festivali için bir araya geldiklerini ifade etti.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’da, Zeytin Festivali, yaptıkları seçim beyannamesi içerinde yer aldığını ancak bunun Ziraat Odası öncüllüğün de herkesimin de içinde yer alabileceği bir festival halinin almasını uygun gördüklerini belirtti.

Gazetecilerin sorusu üzerinde bölgede zeytin ağaçların da görülen dal kurumaları (Verdicilyum) hakkın da bilgi veren ilçe Tarım ve Orman Müdürü Alamettin Hatipoğlu da, zeytin üreticileri başta olmak üzere tüm çiftçilere bitki hastalık ve zararlı böceklerden alın budama tekniklerine kadar program dahilin de çiftçilere yönelik eğitim hizmetlerin verildiğini ifade etti.

Didim de 11-12 13 Ekim tarihleri arasında yerli ve yabacı firmaların stantlarının da yer alacağı belirtilen Zeytin Festivali ile ilgili toplantı; daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

(HÇ.EKİM2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here