Ana sayfa Haber ALS Hastalığı

ALS Hastalığı

61
0
PAYLAŞ

ŞAHİN AİLESİNİN DERMAN ARAYIŞI

ÇORUM-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Çorum’un Osmancık ilçesinde Amyotrofik Lateral Skleroz(ALS) hastası Fatih Şahin(44) tedavi görmek için çare arıyor.

Yakalandığı hastalığı nedeniyle konuşamayan Fatih Şahin’in sadece yazışarak iletişim kurduğunu belirten eşi Kezban Şahin, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastası eşinin sadece ABD’de tedavisinin mümkün olduğunu öğrediklerini ifade etti.

Osmancık ilçesinde 3 yıl önce ALS hastalığına yakalandığı için konuşma ve hareket yetisini kaybeden eşinin tedavisine Türkiye’de çare bulamadıklarını dile getiren Kezban Şahin, tek umudunun ABD’deki doktorlarla iletişim kurabilmek olduğunu, bu konuda yetkililerden destek istediğini belirtti.

Eşi ile 20 yıllık evli olduğunu, ev temizliğine giderek geçimini sağladığını ifade eden 3 çocuk annesi Kezban Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Eşim 3 yıl önce konuşma bozukluğuyla bir hastalığa yakalandı. Önce konuşma bozukluğu ile başladı ve daha sonra sağ tarafında bacaklarına kadar indi. İstanbul’daki hastanelere götürdüm. İki ayrı doktora muayene ettirdim. Bu hastalığın tedavisinin olmadığını, yalnızca bir ilaçla durdurabildiklerini söylediler. İki senedir hastanelerdeyim. Hastalığını ilk başta bilemedim ve hiç duymadığım bir hastalıktı. Her 6 ayda bir etkisini daha çok gösteriyor. Eşimi her yere götürdüm. Gittiğim hastanelerde bu hastalığın tedavisinin olmadığını, sadece Amerika’da iyileşme imkanının olduğunu söylediler. Hastalığının Amerika’da tedavisinin olduğunu duyduğumda çok umutlandım. Oraya ulaşmak istiyorum. Eşimin sağlığına kavuşmasını istiyorum. Bu konuda büyüklerimizden destek bekliyorum. Amerika’daki o doktorlara eşimi tedavi ettirmek istiyorum.” diye konuştu.

(HÇ AĞUSTOS 2021)

PAYLAŞ
Önceki makaleDoğal Afet
Sonraki makaleDidim Turizm Derneği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here