Ana sayfa Haber BÜROKRASİYE TAKILAN ÇEŞME AKMIYOR

BÜROKRASİYE TAKILAN ÇEŞME AKMIYOR

49
0
PAYLAŞ

BÜROKRASİYE TAKILAN ÇEŞME AKMIYOR

 

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın’ın Efeler ilçesi Çiftlik mahalle meydanında Milli Mücadele Kahramanı Çiftlikli Çete Kübra Efe adına yapılan çeşme dört yıldır musluğundan su akmadığı bildirildi.

Dönemin Aydın Valisi Kerem Al zamanın da İl Özel İdaresi bütçesiyle 2013 yılında köy meydanına çeşmenin yapıldığını belirten Çiftlik Mahalle muhtarı Ahmet Demirci, dört yıldır başvuru yapılmasına rağmen belediyeye bir parmak su başlatamadıklarını ifade etti.

Milli Mücadele Kahramanı Çiftlikli Çete Kübra Efe adına köy meydanına yapılan çeşmeye bir parmak suyun bağlanmasının bürokrasi takıldığını savunan muhtar Demirci, mahalleye dönüşen köylere karşı yetkililerin duyarsız ve bu mahalleleri arka bahçe gibi gördüklerini savundu.

Yetkililere ulaşmanın zor ve randevu almada da sorunların yaşandığını savunan Demirci, “ Bu çeşme 2013 yılında dönemin Valisi Kerem Al köyümüze bir ziyaret esnasında kadın kahramanlardan Çete bra  Efe hakkında bilgi aldı. Bizde kendisine Kübra Efe’nin yakınlarını çağırarak bilgilendirdik. Kurtuluş savaşında Aydın tarihinde Çiftlikli bra Efe diye geçer. Vali bey İÖzel İdare vasıtasıyla yaptığı ödenekten çeşmeyi Çiftlikli bra Efe çeşmesi diye yaptırdıİçme suyumuz Dalama Mahallesi ve Köşk ilçesinin dağından gelen kaynak sularla temin ediliyor. 1700 nüfuslu köyümüzün ortasında yer alan çeşme bir parmak su verileceği yönde 2014 seçim öncesi Köşk belediyesi söz verdi. Seçimin ardından büyükşehir yasasının gelmesiyle ASKİ durumu devraldı ve o gün bu gündür su akmıyor. Vali Yardımcısına konuyu anlattık. Ancak oda büyükşehire havale diyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi bin bir bahane uydurarak çeşme suyunu bir türlü bağlattıramadık. Muhtarlığın bütçe ve yetkisi olmadığı için çeşme suyunu bağlayamadık. Toplantılarda dile getirmeme rağmen konu çözülmedi. Aydın’ın Şehrieminlerinden “Milli Mücadele Kahramanı Çiftlikli Çete Kübra Efe” çeşme musluğundan suyun akması için köylüm adına yardım istiyorum” diye konuştu.

Milli Mücadele Kahramanı Çiftlikli Çete Kübra Efe kendisinin baba annesi olduğunu ifade eden Çiftlikli Mustafa Sağlık ise büyük annesi adına çeşmenin yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ancak muhtarlığın uğraşmasına rağmen suyunun akmamasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

(HÇ.31TEMMUZ2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here