Ana sayfa Haber DİDİM DE ÇAY SATIŞIN DA ARTIŞ…

DİDİM DE ÇAY SATIŞIN DA ARTIŞ…

118
0
PAYLAŞ

AYDIN GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın ın Didim ilçesinde, kış ayları işsizlik nedeniyle kıraathanelerde doluluk yaşandığı bildirildi.

Didim esnaf ve sanatkarlar odası başkan yardımcısı kahveci Nihat Özçevik, yaz turizmin yaşandığı ilçede kış sezonu nedeniyle çoğunun turizm sektöründe çalışanların işsiz olduğunu savunarak ilçe genelinde işsizliğin hat safhada olduğunu, kıraathanelerde yoğunluk yaşandığını belirtti.

Didim de turizm sezonun Mayıs ayın da başlatıp Eylül ayı sonların da 5- 6 aylık kısa bir sürede yoğunluk yaşandığını ifade eden Özçevik, çoğu ilçe esnafın Ekim ayı itibarı ile müşteri olmadığı için mekana kilit vurduğun, esnaf odasına üye yerel esnafın yeni turizm sezonun açılması için dört gözle beklediğini söyledi.

Didim esnafın turizm sezonun uzatılması için yetkililerden alternatif çözüm üretmeleri yönünde taleplerin olduğunu belirten Özçevik, ilgili kurumlarla diyalog içerisinde olduklarını, ancak turizmin çeşitlendirilmesi yönünde turizm sezonun 8-9 aya uzatılmasına yönelik yeni projelerin bir türlü somut bir şekilde hayata geçirilmediğini savunarak, yetkili kurumların konuya dahada çok duyarlı olmalarını istedi.

Didim de seçim öncesi kıraathanelerde yoğunluk yaşandığını ifade eden Özçevik, ilçede çay satışlarında da artış olduğunu sözlerine ekledi.

(HÇ.06OCAK2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here