Ana sayfa Haber Didim de Turizm

Didim de Turizm

13
0
PAYLAŞ

DİDİM’DE TURİZM SEZONUN UZATILLMASI

AYDIN- GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de gazetecilerle bir araya gelen Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim de turizm sezonun uzatılmasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Didim Sun Restoran Salonun da düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensupların sorularını yanıtlayan Erbaş, Didim turizm sezonunu değerlendirdi.
Didim de stratejik anlamda turizmin planlanması konusunda eksikliklerin olduğunu savunan Erbaş, Kentlerin planlanması, turizm tesislerin planlanması ve konumlanması, her şey dahil sistemin uygulanması, bundan 30-40 yıl önceden turizm mastır planı hazırlanarak yapılmaması noktasın da problemlerin olduğunu ifade etti.
İlçede uzun vadede turizmin çeşitlendirilmesi, turizm sezonun 5-6 aydan 8-9 aya çıkarılması, Türkiye sathına yayılması, tanıtım faaliyetlerinin birleştirilmesi ve kalitenin yükseltilmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydeden Erbaş, bunu tek başına Kaymakamlığın, belediyenin, odaların ve sivil toplum kuruluşların atacağı bir adım değil, içinde akademisyenlerin de olduğu ortak akılla atılacak bir adım olduğunu belirtti.
Düzenlenen toplantıya, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Gümüş, İsmet Kartal, Figen Cevrem Gürsoy ve Burhan Teke’de katıldı.

(HÇ.AĞUSTOS2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleDidim de Sinema
Sonraki makaleBayram Öncesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here