Ana sayfa Haber Didim Orman Kampı

Didim Orman Kampı

61
0
PAYLAŞ

DİDİM ORMAN KAMPI İLGİ GÖRÜYOR

AYDIN – GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de belediye tarafından işletilen “Tavşanburnu Tabiat Parkı”( Orman Kampı) ilgi görüyor.
Didim Belediyesince 5 yıldır işletilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait Didim’deki Tavşanburnu Tabiat Parkı 16 Haziran 2019 Pazar günü itibariyle sözleşme gereği kamp ve karavan turizmine kapatılırken, parkın ihale sürecindeki belirsizlik giderildi.

Didim’de Mersindere Mahallesi sınırları içerisinde yer alan içerisindeki emdemik bitkiler olan ve görüntüsü itibariyle ziyaretçilerin beğenisini toplaya Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait 147 dönümlük Didim Tavşanburnu Tabiat Parkı Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın koltuğa oturmasının ardından 26 Mayıs 2014’te yıllık kira bedeli 381 bin 765 lira 65 kuruş ile en yüksek teklifi vererek Orman kampının işletmesini almış ve 5 yıllığına işletmişti. 16 Haziran 2019 itibariyle ihale süreci tamamlanan Tabiat parkının işletilmesi yeniden Orman ve Su İşleri Bakanlığına Doğa koruma ve Milli Parklar Genel müdürlüğüne geçerken, konuyla ilgili de parkın girişine afiş asıldı. Haziran ayında yapılması planlanan yeni ihale sürecindeki belirsizliğin devam etmesi sebebiyle parktaki çadır ve karavanların kalktığı, Belediyeye ait olan 10 kadar çadırın ise 2 güne kadar kaldırılacağı belirtilmişti. Yazın yüz binlerce kişinin günü birlik ya da sezonluk tatilini yaptığı, havası ve deniziyle herkesin beğenisini toplayan Orman kampı Tabiat parkının 16 Haziran’dan sonra günü birlik kullanıma açılacağı ve yeni ihale süresine kadar Didim Belediyesince işletilmeye devam edileceği kaydedildi.
İlçede 5 yıl boyunca belediyenin işlettiği kampın içerisinde soyunma ve duşa kabinler yenilenmiş, elektrik tesisatları yer altına alınmış, mescit konulmuş, var olan bir adet restoran aktif hale getirildiği gibi Ayrıca orman kampının güvenliği açısından tüm bölge kablosuz güvenlik kameralarıyla kontrol altına alınmış ve plajda yapılan temizlik neticesinde mavi bayraklı plaj haline getirildi.

Günübirlik Didim Orman Kampına gelen Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, il genelin de gerek yerel basında çalışan gazeteciler gerekse yaygın medya temsilcileri ile dönem içerisin de zaman zaman bir araya geldiklerini ilkini Didim Tavşanburnu Tabiat Parkın da gerçekleştirdiklerini ifade etti.

(HÇ.TEMMUZ2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleMadımak Olayı
Sonraki makaleDidim de Turizm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here