Ana sayfa Haber Didim Vegan İlgi Gördü

Didim Vegan İlgi Gördü

30
0
PAYLAŞ

“DİDİM VEGFEST 2019” SONA ERDİ

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de bu yıl 3. düzenlenen ‘Didim VegFest 2019’ ilgi gördü.

Didim Hisar Mahallesi Apollon Tapınağı’nın yanı başında çeşitli etkinliklerin düzenlenen festival, açışının ardından yoğun ilgi gördüğünü belirten Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, Didim’in turizm pazarında fark yaratmak amacıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan Vegan Festivalinin bu yıl 3. sünün düzenlendiğini ifade etti.

Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali ‘Didim Vegfest 2019’, 2 bin 500 yıllık tarihi Apollon Tapınağı’nın hemen yanında yapılmasının tanıtım açısından önem taşıdığını ifade eden Aşık, Festival alanında uzman bilim insanları, vegan aktivistler ve uzmanların katılacağı panellerin gerçekleştirildiği, yerel halkın binlerce yıllık mutfaklarından yöresel lezzetlerini sunduğu stantlar kurulduğu, Atölye çalışmaları, yarışmalar, Milet Antik Kenti ile Apollon Tapınağı’nı birbirine bağlayan Kutsal Yol yürüyüşü, konserler, sanat etkinlikleri, doğa çalıştayları ve üniversiteler arası vegan yemek yarışması gibi etkinliklerin düzenlendiğini belirtti.

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nejla Eroğlu,’da, festivalde yer alan stantlarda ki ürünlerin tamamen ot ile doğal yiyecek ve içeceklerden oluşması ayrı bir önem arz ettiğini herkesin ilgisini ilçede gerçekleştirilen etkinliklere çektiğini ifade etti.

Didim de yaşayan İngiliz vatandaşı Pamela Peta ise festivalin dünya genelin de de farkındalık oluşturduğunu ifade ederek, tarihi Apollon Tapınağı alanda yer alması gerek tarihi dokuyu gerekse vegan yemek kültürünü tanıma ve görme fırsatının sergilediğini sözlerine ekledi.


((HÇ.NİSAN2019)

PAYLAŞ
Önceki makale23 Nisan
Sonraki makale23 Nisan Mesajı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here