Ana sayfa Haber Didim Zeytin de Markalaşmaya Gidiyor

Didim Zeytin de Markalaşmaya Gidiyor

61
0
PAYLAŞ

DİDİM ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI’NDA MARKALAŞMAYA GİDİYOR

AYDIN – GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çeyinkaya) -Aydın’ın Didim ilçesi Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, Didim Zeytin ve Zeytinyağı’nda markalaşmaya gidileceğini belirtti.

Bir turizm ilçesi olan Didim aynı zamanda Zeytin üretim potansiyele de sahip olduğunu belirten Yıldırım, ilçe genelin de yeni dikimlerle beraber 1 milyona aşkın Zeytin ağacı varlığına sahip olduğunu ifade etti.

İlçede üreticiler tarafından kaliteli bir Zeytin üretimin yapıldığını kaydeden Yıldırım, Didim Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi, Ziraat Odası ile İlçe Tarım teknik personelleri ile koordineli bir şekilde üretici çiftçilere yönelik ” Zeytin Budama Teknikleri” kursların düzenlendiğini söyledi.

Markalaşma ve pazarlamanın önemine değinen Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, İlçede bir marketler zinciri ile görüşmelerin sürdüğü, Zeytin üreticileri ile marketler zincirini bir araya getirmek istediklerini, ancak öncelikle üreticilerin Zeytin ve Zeytinyağının marka haline getirip paketlemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

(HÇ.MART2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here