Ana sayfa Haber EGE’DE SERGİ İLGİ GÖRDÜ

EGE’DE SERGİ İLGİ GÖRDÜ

55
0
PAYLAŞ

 

 

EGE’DE SERGİ İLGİ GÖRDÜ

AYDIN GÜNCEL HABER TV. – Ege Üniversitesi 7. Uluslararası Ege Art Sanat Günlerinin resmi açılışında  eş zamanlı açılan üç ayrı sergi ilgi gördü.

İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Sanat Galerisi’ndeki sergide 16 ülkeden 70 sanatçının katılımı ile Aydın Efeler Belediyesinin Uluslararası Sanat Çalıştayı sergisi yer aldı. Kağıt İşler adlı diğer sergide de Zeliha Akçaoğlu, Ayşe Selcen Yücelen, Deniz Gündüz, Kardelen Semerci ve Murat Akçaoğlu’nun eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Egeli sanatçıların eserlerinden oluşan 3. karma sergi ise Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Toplam 150 sanatçının eserleri sergilenirken sergilerin koordinatörlüğünü Elçin Ünal, Reyhan Demir, Emel Germen Atalay ve Burak Erim yaptı.

Sergide Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.. Açılış konuşmasını yapan Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin,”Akademik kariyerim boyunca sayısız etkinlik gerçekleştirdim ama bu bir başkaydı ve benim için büyük onurdu” dedi.

Sergiler, 20 Ekim tarihine kadar ziyarete açık olacağı belirtildi.

(HÇ.26EYLÜL2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here