Ana sayfa Haber İkinci El Pazarı

İkinci El Pazarı

84
0
PAYLAŞ

DİDİM DE ESKİ “İNGİLİZ PAZARI” YENİDEN HAREKETLENDİ

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)– Aydın’ın Didim ilçesinde, belediyenin organize ettiği ikinci el ürünleri “Dİ-BİT” yerel pazarı yeniden hareketlendi.

Didim de, İngiliz vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Altınkum Palabıyık mevkiinde kurulan halk arasın da “İngiliz Pazarı” olarak tanınan eski pazar kontrolsüz büyüdüğü gerekçesiyle kapatılmasının ardın dan çarşı merkezinde Çarşamba pazarın olduğu yerde yeniden Didim Belediyesinin organize ettiği ve her pazar günleri kurulan ikinci el eşya pazarı “Dİ-BİT” yeni adıyla ilgi görüyor.

Her Pazar günü sabahın erken saatlerinde kurulan ikinci el sergi pazarında, ikinci el elektronik eşyadan alın kıyafetten ayakkabıya, gaz lambasından radyolara, el işlemelerinden kaset aksesuar eşyasına kadar birden çok çeşitli ürünleri sergi alanın da bulmanın mümkün olduğunu belirten emekli Basri Üstüner, tatilini Didim’de geçiren vatandaşlarca serginin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
Ev hanımı Suzan Pamuk ise açılan sergi pazarı müşterilerine nostaljik anlar yaşattığını, kimi para kazanmak için kimi hobi için başladığı bu işi bırakamadığını, alıcının da satıcının da çoğu zaman kendinden bir şeyler bulduğunu ifade etti.

(HÇ.EYLÜL2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleDidim de Kaza
Sonraki makaleAşure

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here