Ana sayfa Haber Kemer, “Aydın da Tiyatroculara Sahip Çıkılmıyor”

Kemer, “Aydın da Tiyatroculara Sahip Çıkılmıyor”

62
0
PAYLAŞ

KEMER, “AYDIN’DA TİYATROCULARA SAHİP ÇIKILMIYOR”

AYDIN GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’da yaşayan tiyatro sanatçısı Çoşkun Kemer, Büyükşehir belediyesi tiyatroculara sahip çıkmadığı gibi ilçe belediyelerin de sahip çıkmadığını savundu.

Tiyatrocu Coşkun Kemer, kendisinin bir memur emeklisi olduğunu, ancak bir tiyatro tutkunu olduğunu ve yıllardır Aydın’da tiyatronun içerisinde yer aldığını ifade etti.

Türkiye de bir çok sinema ve tiyatrolarda rol almış ve başarılı oyunculuğuyla tanına Hülya Böcekli gibi Aydınlı  tiyatro oyuncuların olduğunu belirten Kemer,” Ben bir memur emeklisiyim. Ancak yıllardır tiyatronun içindeyim ve hiç kopmadım. Örneğin ” Süper İncir” filmin de ve bir kaç filmlerde rol aldım. Aldığım her rolü severek icra etmeye çalışıyorum. İzleyici kitleden de anlaşılacağı gibi bu işlerde mesafe kat ettiğimize inanıyorum. Türkiye de bir çok sinema ve tiyatro oyunların da sahne alan tiyatro sanatçısı Hülya Böcekli gibi Aydınlı bir kaç nadide tiyatrocularımız var.  Gerek Aydın Büyükşehir belediyesi gerekse ilçe belediyelerimiz maalesef tiyatro sanatçılarına sahip çıkmıyor. Gönüllülük esasına dayanarak il geneleinde tiyatrocular olarak kendi imkanlarımızla sanat adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” diye  konuştu.

(HÇ.03AĞUSTOS2018)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here