Ana sayfa Haber Orman Yangını

Orman Yangını

79
0
PAYLAŞ

 

 ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELE

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın da orman yangınlarnın önlenmesine yönelik tetbirlerin artırıldığı bildirildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca Orman Yangınlarının Önlenmesine yönelik icra edilen devriye faaliyetlerinde Efeler, Didim, İncirliova ve Kuşadası ilçelerinde (14) şahsa girilmesi yasak ormanlık alana girdiğinden dolayı (8.134 TL.), (7) şahsa yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden dolayı (4.067 TL.), (5) şahsa temizlik amacıyla kuru ot yakma kabahatinden dolayı (2.905 TL.) ve (2) şahsa anız yakmak kabahatinden dolayı (1.162 TL) olmak üzere toplam (16.268 TL) idari yaptırım kararı uygulandığı belirtildi.

Orman yangınları ile mücadele kapsamında gerek havadan İHA’lar ile gerekse karadan komando ve Jandarma birlikleri ile sürekli kontrol ve denetimlere devam edildiği, Geçtiğimiz dönem yaşanan üzücü orman yangınlarına sebebiyet vermemek için halkı duyarlı olması, anız, bahçe temizliği, piknik ve benzeri sebeplerle ateş yakılmaması önem arz ettiği, Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla her türlü suçla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edildiği kaydedildi.

(HÇ HAZİRAN2022)

 

 

PAYLAŞ
Önceki makaleKarma Sergi
Sonraki makaleEl Sanatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here