Ana sayfa Fotoğraf Türk Polis Teşkilatının 174.Yılı

Türk Polis Teşkilatının 174.Yılı

58
0
PAYLAŞ

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. YILI

AYDIN – GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesin de Kaymakam Mehmet Türköz, Türk Polis Teşkilatının 174. yılı ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Didim Kaymakamı Türköz, yaptığı yazılı açıklamada, ” 10 Nisan 1845 yılında kurulan ve milletimizin huzur ve emniyetinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımız; bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel kurumlarından biridir.

174 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip olan Polis Teşkilatımız; asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de alarak, çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir.

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü çerçevesinde görevlerini yerine getirme gayretinde olan polislerimiz, sadece suçluyu yakalamakla değil, suçun önlenmesi noktasında da gece gündüz demeden çalışmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yılını kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki emniyet mensuplarına aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

(HÇ.NİSAN2019).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here