Ana sayfa Haber Yazarlar Festivali

Yazarlar Festivali

53
0
PAYLAŞ

SİNEMA OYUNCUSU İLYAS SALMAN DİDİM DE

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de düzenlenen “Altınkum Yazarlar Festivali” sürüyor.

Didim Belediyesi katkılarıyla 15.’si gerçekleşen “Altınkum Yazarlar Festivali”, 1-15 Ağustos tarihleri arasında Altınkum Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilen festivalde 38 yazar yer aldı.

Organizatör Hayri Kandemir’in gerçekleştirdiği festivalde 1-15 Ağustos tarihleri arasında her gün en az 2 yazar okurlarıyla buluşurken 14 Ağustos Çarşamba günü Muzaffer İzgü (anısına)-İlyaz Salman okurlarıyla buluştu.

Sinema oyuncusu ve Yazar İlyas Salman, “Didime ilk gelişim değil ve ve son gelişinin de olmayacak. Festival devam ettiği sürece gelip gideceğim. Didim de bu festivalle edinmiş bir kişilik ve onur var. Bunun onurunu korumak biz kalem oynatanlar olarak düşünüyorum. Kalem oynatanlar deyince ben kendimi yazar olarak görmüyorum. Yazan insanlara inadına yaşamak felsefesine alışmak ve aşılamak için inadına yazıyorum” diye konuştu.

Festivalin ilk günü olan 1 Ağustos Perşembe günü Ayşe Kulin, Nalan Tuntaş ve Sevda Yıldız okurlarıyla bir araya gelirken, Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Prof. Dr Canan Karatay, Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Emre Kongar, Canan Tan, Faik Bulut gibi birçok isim festivalde yerini aldı.

Festival 15 Ağustos-Perşembe Hüsnü Mahalli-Sibel Karabulut-İbrahim Kiraz’ın okurlarıyla buluşmasının ardından sona ereceği belirtildi.

(HÇ.AĞUSTOS2019)

PAYLAŞ
Önceki makaleBayram da Sinema
Sonraki makaleTarihi Doğanbey…SÖKE

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here