Ana sayfa Haber 10 Ocak

10 Ocak

74
0
PAYLAŞ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kaymakam Mehmet Türköz, bir yazılı açıklamada bulundu.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz,yaptığı yazılı açıklamasın da,” Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin,ilimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almakta vatandaşın en doğal hakkıdır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna ulaştırılması görevini yerine getirirken meslek ilkelerinden ayrılmadan, bilginin doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasını sağlayan basın mensubu arkadaşlarımı kutluyorum.

Bu vesileyle, değerli basın çalışanlarının, ‘‘10 Ocak Gazeteciler Günü’’nü tebrik ediyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here