Ana sayfa Haber 24 Kasım

24 Kasım

119
0
PAYLAŞ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de Kaymakam Mehmet Türköz, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir yazılı açıklamada bulundu.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, yaptığı yazılı açıklamada,” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliği unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve toplumsal açıdan gelişiminin anne ve babalarından sonra en büyük destekleyicileri öğretmenlerimizdir. Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik fedakârlık isteyen ancak sevgi ve sabır ile yürütülebilecek bir meslektir.

Gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin temel özelliğine baktığımızda, eğitimde başarılı olduklarını görmekteyiz. Eğitimde başarının anahtarı ise öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gelişmiş ve aydınlık bir Türkiye hedefinde, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran en büyük ışığımızdır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözüyle öğretmenlerin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin geleceğe hazırlanmasının önemini en güzel şekilde vurgulamıştır.

İlim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığa katlanan öğretmenlerimiz, toplumun tüm bireylerine yol gösteren birer rehberdir, ayrıca her çeşit mesleğin bireylere kazandırılması da öğretmenlerimizin çalışması sonucudur.

Her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumundadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin gününü en samimi duygularla tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 3 ay önce vefat eden emekli öğretmen babam Cahit Türköz olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

(HÇ.24KSIM2029).

PAYLAŞ
Önceki makaleÇiçek Bahçesi
Sonraki makale25 Kasım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here