Ana sayfa Haber AYDIN’DA PİYASADAKİ PARA ÜRETİME DÖNMEYİ BEKLİYOR

AYDIN’DA PİYASADAKİ PARA ÜRETİME DÖNMEYİ BEKLİYOR

63
0
PAYLAŞ

 

AYDIN’DA PİYASADAKİ PARA ÜRETİME DÖNMEYİ BEKLİYOR

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın nın Efeler ilçesinde işletmeci İlhan Günendi, döviz bürosu çalıştırdığını belirterek, piyasada paranın henüz yeterince yatırım ve üretime dönmediğini söyledi.
Piyasa, hükumetin sağladığı hibeler ve düşük faizlerle bir miktar nakit akışını sağanağını ifade eden  Günendi, “Piyasa daki  nakit yatırım ve üretime dönmediği sürece piyasa canlanmaz. Bu piyasadaki paralar yatırım ve üretme dönemediği zaman ya bu nakit borca  yada buzdolabı ve çamaşır makinası gibi gereksinim duyulduğu eşya satın alımına gider. Piyasadaki nakit yatırım ve üretime dönüşmediği sürece sıkıntılar bir müddet daha devam edecektir. Özellikle Aydın ilimizde bu dönemlerde turizm hareketlik nedeniyle bir canlılık yaşanırken bugün bakıldığında gerek Kuşadası  gerek Didim turizm bölgelerimizde halen durgunluk var. Yakın bölgemizde yaşanan savaş ve ekonomik istikrarsızlık turizmi de olumsuz etkilediği bir gerçektir. Temennimiz önümüzdeki günlerde turizmin canlanması halinde piyasalarda canlanma yaşanacağını unut ediyoruz” diye konuştu.

Günendi, ülke ihracatında bazı ürünlerde öncül durumda olan Aydın ekonomisinin en büyük payını tarım ürünlerinin teşkil ettiğini ifade etti.

(HÇ.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here