Ana sayfa Haber 30 Ağustos Didim de İki Kez Kutlandı

30 Ağustos Didim de İki Kez Kutlandı

52
0
PAYLAŞ

30 AĞUSTOS DİDİM DE İKİ KEZ KUTLANDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Aydın’ın Didim ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yıl dönümü iki ayrı törenle kutlandı.
İlk kutlamada, saat 09:00 da Didim Kent Meydanında bulunan Atatürk Heykeli önünde gerçekleşen çelenk koyma törenine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Atatürk heykeline çelenk koydu ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Düzenlenen törende günün anlam ve önemine değinen Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Türk Silahlı Kuvvetleri gücünü milletten alan bir ordu olduğunu ifade ederek, 30 Ağustos Zaferinin tarihsel sürecini anlattı.
Törene, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, kamu kurum ve kuruluşları ile oda ve sivil toplum kuruluşların temsilcilerin yanı sıra vatandaşlarda katıldı.

ATABAY, “VATANI VATAN YAPAN HALKIN DEVLETİ İLE OLAN BÜTÜNLÜĞÜDÜR”

İkinci kutlamada ise saat 10:00 da Bazı Siyasi Parti ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile oluşan grup Didim Kent Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde toplanarak Atatürk heykeline çelenk koydu ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Çelenk sunumun ardından bir açıklamada bulunan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Madem ki Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle bölünmez bir bütünse Atatürk büstü önüne çiçek bırakan Nurcan teyzemizin tek bir program yaparken o çiçeği sunması gerekirdi. Bu bölünmüşlüğün bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Aynı cumhuriyetin ilkelerine eğer bağlıysak, eğer bir avuç insanımızın başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşları bu toprakları bizim için gövdelerini siper ederek vatan yapmak için canlarını feda emişlerse bizde onlara laik bir şekilde bu 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamamız lazım. Şunu arzu ediyorum. Vatanı vatan yapan halkın devleti ile olan bütünlüğüdür. Halkın devlete karşı bir küskünlüğü yoktur. Bence bir an evvela bu iki unsurun birleşip tek vücut halinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde bir vücut haline gelinmelidir” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından alanda bulunan grup daha sonra alandan ayrıldı.
(HÇ.30AĞUSTOS2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here