Ana sayfa Haber AYDIN ÇARŞI ESNAFIN DA DURGUNLUK..

AYDIN ÇARŞI ESNAFIN DA DURGUNLUK..

55
0
PAYLAŞ

AYDIN ÇARŞI ESNAFIN DA DURGUNLUK..

AYDIN GÜNCEL HABER TV. – Aydın’ın Efeler ilçesinde çarşı esnafında durgunluk yaşandığı bildirildi.

Efeler Ayakkabılar çarşısın da esnaflık yapan Ahmet Erdoğan, okulların tatile girmesinin ardından sıcakların da etkisiyle çarşı esnafında gün içerisinde bir durgunluk yaşandığını belirtti. Efeler de salı pazarında köylerinde kent merkezine  inmesi ile çarşı esnafın da bir canlılık yaşandığını belirten Erdoğan, bayram öncesi ve okulların açılmasına yakın piyasanın doğal olarak  canlanacağını ifade etti.

Efeler ilçesinde döviz işletmeci İlhan Günendi ise  piyasada paranın henüz yeterince yatırım ve üretime dönmediğini belirterek, ” Piyasaya hükumetin sağladığı hibeler ve düşük faizlerle bir miktar nakit akışının sağlanıyor. Piyasadaki nakit yatırım ve üretime dönmediği sürece piyasa canlanmaz. Bu piyasadaki paralar yatırım ve üretme dönemediği zaman ya bu nakit borca yada buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi gereksinim duyulduğu eşya satın alımına gider. Piyasadaki nakit yatırım ve üretime dönüşmediği sürece sıkıntılar bir müddet daha devam edecektir. Özellikle Aydın ilimizde bu dönemlerde turizm hareketlik nedeniyle bir canlılık yaşanırken bugün bakıldığında gerek Kuşadası gerek Didim turizm bölgelerimizde halen durgunluk var. Yakın bölgemizde yaşanan savaş ve ekonomik istikrarsızlık turizmi de olumsuz etkilediği bir gerçektir. Temennimiz önümüzdeki günlerde turizmin canlanması halinde piyasalarda canlanma yaşanacağını unut ediyoruz” diye konuştu.
Havaların çok sıcak olmasından dolayı vatandaşların Temmuz ve Ağustos ayların da  şehir dışında tatilde olmalarının da çarşı esnafının durgunluğuna en büyük etken olduğu belirtildi.

(HÇ.03AĞUSTOS2017)

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here