Ana sayfa Haber EFELER DE KESK’E BAĞLI SENDİKALAR STANT AÇTI

EFELER DE KESK’E BAĞLI SENDİKALAR STANT AÇTI

31
0
PAYLAŞ

EFELER DE KESK’E BAĞLI SENDİKALAR STANT AÇTI

AYDIN GÜNCEL HABER TV. – Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Aydın Şubeler Platformu, Toplu İş Sözleşmesi taleplerini vatandaşlara anlatmak için stant açtı.
Aydın Kent Meydanı’nda düzenlenen stantta broşürler dağıtılırken, KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları ve bazı sendikacılar da etkinliğe katıldı.

Büro Emekçileri-Sen Aydın Şube Başkanı ve KESK dönem sözcüsü Musa Ekici, yaptığı açıklamada, OHAL/KHK rejiminin kalktığı, eşit, özgür, barışçıl, laik, demokratik bir Türkiye istediklerini ifade etti.
Ekici açıklamasında, 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem ‘Toplu Sözleşme’ görüşmelerinin 1 Ağustos 2017 Salı günü başladığını hatırlatarak, 3 milyon kamu emekçisini, 2 milyon kamu emekçisi emeklisini, ailelerini de hesaba katıldığında en az 15 milyonluk geniş bir kitleyi yakından ilgilendiren bu “toplu sözleşme’ görüşmelerinin toplum olarak geleceğe, yarına, ilişkin umutların karartılmak istendiği bir süreçte olduğunu savundu.
Bastırılan broşürleri vatandaşlara dağıttıklarını ifade eden Ekici, broşürlerde KESK olarak taleplerin yazıldığını belirtti.

(HÇ.14AĞUSTOS2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here