Ana sayfa Haber “Aydın’da “kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor” Etkinliği Sürüyor

“Aydın’da “kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor” Etkinliği Sürüyor

121
0
PAYLAŞ

AYDIN’DA “KADIN YÖNETİCİLER CAM TAVANI KIRIYOR” ETKİNLİĞİ SÜRÜYOR 

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Efeler ilçesinde “Kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor” adlı Avrupa Birliği (AB) projesi etkinliği sürüyor.

Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) yürütücülüğünde, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor etkinliği İl genelin de milli eğitim kurumların da görev yapan kadın yöneticilere yönelik olduğu belirtildi.

Aydın Doğa Koleji Salonun da, ADÜ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın Kültürel Gelişim Derneğin işbirliğin de düzenlenen “Kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor” etkinliğin açılış konuşmasını yapan ADÜ. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cumali Öksüz, gün boyunca devam edecek etkinlikte, Erasmus+Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi’nin 2. Fikri çıktısı olan “Cam Tavan Eğitim Programı” kapsamın da il genelin de eğitim kurumların da görev yapan kadın yöneticilere yönelik olduğunu ifade ederek, katılımcılara “Cam Tavan Sendromu”, “Başa Çıkma Becerileri” ve “Yöneticilik Eğitimi” konularında eğitimlerin verileceğini belirtti.

Cam Tavan Eğitim Programı çerçevesinde katılımcılara, Doç. Dr. Pınar Yengin Sarpkaya ‘ını sunumun da “Cam Tavan Sendromu” eğitimi, Dr. Ali Serdar ile Doç.Dr. Yalçın Özdemir’in sunumun da “Başa Çıkma Becerileri” eğitimi verilirken, Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya tarafından da “Yöneticilik Eğitim” konuların da sunumların gerçekleştirileceği belirtildi.

Tüm gün süren eğitim programın ardından projenin bir sonraki aşamasının da devam edeceği ve  bu eğitimler sonunda başarılı olan gönüllü yöneticilerin mentörlük eğitimine alınacağı kaydedildi.

(HÇ.13ŞUBAT2019)        

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here