Ana sayfa Haber AYDIN’DA ‘KENT MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ’ TAMAMLANDI

AYDIN’DA ‘KENT MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ’ TAMAMLANDI

64
0
PAYLAŞ

AYDIN’DA ‘KENT MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ’ TAMAMLANDI

AYDIN GÜNCEL HABER TV.– Aydın’ın Efeler ilçesin de Teknik Destek Programı kapsamın da ‘Kent Muhabirliği Teknik Eğitim’ semineri tamamlandı.

Adnan Mendere Üniversitesi, Efeler Merkez Kampüsün de 22-25 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılan eğitim seminerine Aydın ve komşu illerden toplam 67 basın mensubun katılımı ile gerçekleşti.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklen Kent Muhabirliği Teknik Eğitim Programına,   Foto Muhabirliği alanın da Ramazan Şanıvar, Röportaj alanın da Misket Dikmen,Haber yazma teknikleri alanın da İbrahim Erdoğan ve Köşe yazarlığı alanın da Yılmaz Karaca yaptıkları sunumlarla bilgiler verdi.

Verilen eğitim seminerin ardından bir açıklama yapan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Cemiyet’in, Aydın’da faaliyet yürüten, medya sektörünün gelişmesi ve mesleki gelişimin sağlanabilmesi için proje  geliştirildiğini belirterek,  Aydın’da bulunan Medya Kuruluşları ile birlikte Medya sektörünün güçlenmesi için mesleki çalışmalar yürütüklerini kaydetti.

Cemiyetin yöneticileri ve üyelerin eğitim ve danışmanlık hizmeti alınması için bu proje hazırlandığını ve ”2017 Teknik Destek Programı” kapsamında GEKA’ya sunulduğunu ifade eden Şener,  hazırlanan eğitim projesi gazetecilik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda ; Haber Yazma Teknikleri, Röportaj, Gazeteler İçin Sayfa Düzeni Oluşturma, Mizanpaj, Fotoğraf, Köşe Yazarlığı dallarında eğitim verildiğini ve eğitimin sonun da katılımcılara katılım sertifikaların düzenledikleri törenle taktim edildiğini belirtti.

(HÇ.25OCAK2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here