Ana sayfa Haber Berat Kandili

Berat Kandili

88
0
PAYLAŞ

BERAT KANDİLİ MESAŞI

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. – (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Berat Kandili nebeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Hüseyin Aksoy, yayımladığı yazılı açıklamada, “Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Berat Kandili’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan ayının müjdecisi olan, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

            Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlâki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Aydınlı hemşehrilerimin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını diliyorum”ifadelerine yer verdi.

(HÇ. MART2021)

F. Muhabir :Bilgehan Karaabdurrahmanoğlu – AYDIN

PAYLAŞ
Önceki makaleADÜ Projesine Destek
Sonraki makaleHuzur Operasyonu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here