Ana sayfa Haber ATATÜRK 10 KASIM DA TÜRKÜLERLE ANILDI

ATATÜRK 10 KASIM DA TÜRKÜLERLE ANILDI

57
0
PAYLAŞ
ATATÜRK 10 KASIM DA  AŞIKLARIN KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ İLE ANILDI
AYDIN GÜNCEL HABER TV.-Aydın Aşıklar ve Ozanlar Derneği ile Efeler belediyesi ortaklaşa düzenlediği  ‘Aşıklarla Atamızı Anıyoruz’ etkinliği ilgi gördü.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü etkinlikleri kapsamın da Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda düzenlenen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Düzenlenen organizasyonda Aydın Aşıklar ve Ozanlar Derneği Başkanı Aşık Muhsin Yaralı program öncesi yaptığı açıklamada  Aydın da ilk kez belediye ile iş birliğin de  bir aşıklar programı düzenlediğini belirterek, katkılarından dolayı Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’a teşekkür ederek katılımcılarI sazı eşliğin de ‘Hoş geldiniz’  deyişiyle karşıladı.
Düzenlenen etkinlikte sahne alan  Aşık Nuri Çırağı, Aşık Kul Nuri, Aşık Mehmet Kaptani ve  Aşık Selahattin Kazanoğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerine yazdıkları kahramanlık türküleri  ve atışmaları  seslendirdiler.
Sunuculuğunu Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde görevli Kenan Çiftçi’nin yaptığı ‘Aşıklarla Atamızı Anıyoruz’ programının sonun da Efeler Belediye başkanı Mesut  Özakçan, katılım gösteren Âşıklara  ‘Teşekkür Plaketi’ takdim etti.
(HÇ.10KASIM2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here