Ana sayfa Haber Didim Pazarı

Didim Pazarı

59
0
PAYLAŞ

DİDİM DE PAZARCILAR DERT YANDI

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. -(Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimi, “Mavişehirin Akşam Pazarını” ziyaret ederek esnafın sorunları dinledi ve çözüm için ilgili mercilere iletileceği belirtildi.

Dünya da ve Türkiye de etkili olan Corvid-19’un Didimde de etkisini gösterdiğini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, korona virüs nedeniyle ilçede Mart ayından buyana alınan önlemler medeniye esnafın zor bir süreç yaşadığını belirtti.

Normalleşmenin ardından piyasanın kısmen hareketlendiğini ifade eden Erul, turizm sezonu nedeniyle bir çok esnafın Mavişehir Akşam Pazarında tezgah açtığını ve salgın süresince esnafın içeri girdiği ve zararlarını kısmende olsa kapatmaya çalıştığını söyledi.

Mavişehir Akşam Pazarını ziyaretinde esnafın sorunlarını dinlediğini belirten Erul, esnafın belediyeye ödeyecekleri pazar tezgah kira bedellerini ödemede zorluk yaşadıkları, kapalı pazarın çatı onarımı ve elektrik tesisat ile aydınlatmaların yetersiz olduğu, tezgah açma sürelerin kısa tutulduğu ve güvenlik gibi öncelikli sorunların olduğunu, bu sorunların çözümü için ilgili mercilerle ileteceklerini ve konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Didim Mavişehir Akşam Pazarı esnaf ziyaretine Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik ve beraberin de yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

(HÇ.TEMMUZ2020.AYDIN)

PAYLAŞ
Önceki makaleBiyosidal Ürünler
Sonraki makaleNormalleşme Süreci

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here