Ana sayfa Haber Biyosidal Ürünler

Biyosidal Ürünler

143
0
PAYLAŞ

DİDİM DE HAŞERE İLAÇLAMALARI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’da belediye ve özel  ekiplerince akşam saatlerinde “biyosidal” ürünlerle yürütülen çevre haşere ilaçlama çalışmaları sürüyor.
Aydın il genelinde sürdürülen haşere mücadele çalışmaları turizm sezonu nedeniyle nüfusun yoğun olarak  yaşandığı Kuşadası ve Didim de çalışmalar hızlandırıldı. 
Aydın Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Nedim Barış,  Biyosidal ürünler, içerdikleri aktif madde ya da maddeler sayesinde zararlı olarak kabul edilen bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmalar, hamam böceği, kene, karasinek, sivrisinek gibi böcekler, fare ve sıçan gibi kemirgenler üzerinde kimyasal veya biyolojik etki gösterdiğini belirterek,  Biyosidal ürünlerin değerlendirilmesi, izinlendirilmesi ile piyasa gözetimi ve denetiminin yapılmasından Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü sorumlu olduğunu ifade etti. 
Biyosidal ürünleri kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okunması gerektiğini belirten Barış, Halk Sağlığı İl Müdürlükleri verdikleri seminerlerle yetkilendirdiği Ziraat mühendisleri, tekniker ve teknisyenleri tarafından biyosidal ürünlerin uygulamaları yönetmelikle karara bağlandığını,gerek belediyelerce gerekse özel zirai ilaç bayilerinde yürütülen uygulamalar biyosidal ürün kullanımı öncesi insan ve hayvan sağlığı açısında önem arz ettiği ve  mutlaka gereken önlemlerin alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

(HÇ. TEMMUZ2020.AYDIN)

PAYLAŞ
Önceki makaleOturma Bankları
Sonraki makaleDidim Pazarı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here