Ana sayfa Haber Didim Vegan da Son Hazırlıklar

Didim Vegan da Son Hazırlıklar

51
0
PAYLAŞ

DİDİM VEGAN DA SON HAZIRLIKLAR YAPILDI

AYDIN – GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de bu yıl 3. düzenlenecek ‘Didim VegFest 2019’ hazırlıkları sürüyor.

Didim Hisar Mahallesi Apollon Tapınağı’nın yanı başında çeşitli etkinliklerin düzenleneceği festival, 4 gün süreceğini belirten Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, Didim’in turizm pazarında fark yaratmak amacıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan Vegan Festivalinin bu yıl 3. sünün düzenleneceğini belirtti.

Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali ‘Didim Vegfest 2019’, 2 bin 500 yıllık tarihi Apollon Tapınağı’nın hemen yanında yapılacğını ifade eden Aşık, Festival alanında uzman bilim insanları, vegan aktivistler ve uzmanların katılacağı paneller gerçekleştirileceği, yerel halkın binlerce yıllık mutfaklarından yöresel lezzetlerini sunduğu stantlar kurulacağını, Atölye çalışmaları, yarışmalar, Milet Antik Kenti ile Apollon Tapınağı’nı birbirine bağlayan Kutsal Yol yürüyüşü, konserler, sanat etkinlikleri, doğa çalıştayları ve üniversiteler arası vegan yemek yarışması gibi etkinliklerin de düzenleneceğini sözlerine ekledi.

((HÇ.NİSAN2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here