Ana sayfa Haber Didim de ‘VegFest 2019’

Didim de ‘VegFest 2019’

50
0
PAYLAŞ

DİDİM DE ‘VEGFEST 2019’ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Aydın’ın Didim ilçesin de bu yıl 3. düzenlenecek olan Uluslararası Vegan Festivali ‘Didim VegFest 2019’ hazırlıkları tamamlandı.

Türkiye’nin ilk ve tek vegan ve vejetaryen festivali olan ‘Didim VegFest 2019’, Didim Hisar Mahallesi Apollon Tapınağı önündeki meydan da sergilenecek ürünler için hazırlanan stant alanları son kez yerin de inceleyen Didim Belediye başkanı Deniz Atabay, 19 -22 Nisan tarihleri arasın da yapılacak olan ‘Didim VegFest 2019’ hakkında Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş’tan son çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.
Alınan karar gereğince bu yıl festival alanında festival komitesince veganlığı tescil edilmemiş ürünlerin satılamayacağı, sergilenen ya da satışa çıkacak olan ürünlerde hayvansal hiçbir malzemenin kullanılmamasına dikkat çekildiği belirtildi.

Didim Kültür Mirası Koruma Derneği Başkanı Mustafa Şentürk’de, ilçede 4 gün sürecek vegan festivaline 200 -250 bin katılım olacağını ön gördüklerini, ilçede otellerin doluluk oranlarının yüksek olduğunu belirterek, bu da Didim ekonomisine artı değer olarak yansıyacağını ifade etti.

Turizmci Burhan Çaloğlu, bir turizm ilçesi olan Didim de turizm açısından beklentilerin yüksek olduğunu belirterek, turizm sezonun vegan festivali ile başlayan hazırlıkların olumlu bir girişim olduğu ve ulusal boyutta tanıtımda da büyük önem arz ettiğini belirtti.

AGC Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Kormaz’da, basının önemine değinerek, Didim’in tanıtımın da basın da yeterince yer aldığını, ancak turizm hizmet sektöründeki aksaklıkların sezonun yoğun yaşandığı Haziran -Temmuz aylarında arttığını savundu.

Didim de turizm sezonun 1 Mayıs’ta başlayıp 30 Eylüle kadar yoğun olarak devam ettiği belirtildi.

(HÇ.NİSAN2019)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here