Ana sayfa Haber KESME ÇİÇEK SATARAK GEÇİNİYORLAR

KESME ÇİÇEK SATARAK GEÇİNİYORLAR

136
0
PAYLAŞ

YRL

KESME ÇİÇEK SATARAK GEÇİNİYORLAR

AYDIN GÜNCEL HABER TV. – Aydın’ın Efeler ilçesinde seyyar olarak kaldırımlarda kesme çiçek satanların sayısında artış olduğu belirtildi.

Dünyada bir çok ülke tarafından kabul edilen özel günlerde (sevgililer günü gibi) kesme çiçek satışlarında artışların olduğunu belirten Efeler de faaliyet gösteren seyyar kesme çiçek satıcıları, nadiren de olsa günlük olarak sepet, buket ve tek çiçek satışların da olduğunu ve geçimlerini kaldırımlarda çiçek satarak sağlamaya çalıştıklarını, yaz ayların da havaların ısınmasıyla kesme çiçekleri canlı tutmada sorun yaşadıklarını ve ellerinde az sayıda kesme çiçek bulundurarak kovalarda özel bitki düzenleyici ile muhafaza etmeye çalışıldığı belirtildi.

Aydın da çiçekçi mekanı açarak çelenk, araba süsleme, sepet ve buket yaparak faaliyet gösteren  çiçekçilerin şikayetlerine zaman zaman  maruz kaldıklarını ifade eden seyyar kesme çiçek satıcıları, sağlıklı ortamlarda kesme çiçek satışı yapmak istediklerini ve bu konuda yetkililerden düzenlenmiş kesme çiçek satış alanının yapılmasını istediklerini belirttiler.

(HÇ.03TEMMUZ2017)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here