Ana sayfa Haber Sağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetleri

66
0
PAYLAŞ

DİDİM DE SAĞLIK HİZMETLERİ SÜRÜYOR

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.(Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Didim ilçesin de Covid-19 sürecin de normalleşme sürecine gidilmesinin ardından hastanelerde de randevulu ve kontrollü olarak hasta alımları sürüyor.

Didim Devlet Hastanesin de girişlerde sıkı sağlık önlemlerin alınmasının ardından randevu sırasına göre hasta kabullerin yapıldığı, maske takma ve fiziki mesafelerin zorunlu olduğu ve ateş ölçümlerin yapıldıktan sonra içeriye hasta alındığı gözlemlendi.

Didim Devlet Hastanesinde Covid-19 süreci içerinde sağlık ve hijyen önlemleri alınırken, Kardiyoloji Uzmanı Esra Kaya ve Psikiyatri Uzmanı Berrin Bilgiç ‘in de polikliniklerde yeni göreve atandıkları belirtildi. Nisan ayın da Kardiyoloji polikliniğin de göreve başladığını belirten Uzman Dr. Esra Kaya, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu ve uzmanlık ihtisasını Ege Üniversitesin de tamamladığını belirtti. Kaya, mecburi hizmetin ardından iki yıl Japonya’da görev yaptıktan sonra Didim Devlet Hastanesi Kardiyoloji polikliniğin de görevini sürdürdüğünü ifade etti.

Uzman Dr. Berrin Bilgiç ise Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu, uzmanlık ihtisasını Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladığını ifade etti. Bilgiç, mecburi hizmetini Eskişehir Şehir Hastanesinde tamamladığını ve Mayıs ayın da Didim Devlet Hastanesin Çocuk Psikiyatri polikliniğinde görevini sürdürdüğünü belirtti.

Turistik bir ilçe olan Didim de yaz mevsimlerin de tatilcilerin de ilçeye akın etmesiyle nüfusun 4-5 katına çıktığı, başta sağlık olmak üzere turizm sezonu süresince tüm hizmet birimlerde ek önlemlerin alındığı belirtildi.

(HÇ.HAZİRAN2020.AYDIN)

PAYLAŞ
Önceki makaleÇocuk Akademisi
Sonraki makaleDidim Turizmi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here