Ana sayfa Haber Şehitler Anıldı

Şehitler Anıldı

56
0
PAYLAŞ

DİDİM DE ŞEHİTLER ANILDI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV. (Hüseyin Çetinkaya) – Aydın’ın Didim ilçesinde Suriye’nin İdlip kentinde şehit olan askerler için saygı yürüyüşü yapıldı.

Didim Kaymakamlığı koordinesinde Merkez camisi önünde.
başlayan Türk Bayrakları ile Şehitlere saygı yürüyüşüne belediye, odalar,dernekler, vakıflar,sendikalar, sivil toplum kuruluşları,siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Didim Cumhuriyet Meydanında toplanan gurup burada Şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, yaptığı açıklamada, milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,” ‘Bugünlerde Milletçe daha duyarlı olmak zorundayız.dosta güven ,düşmana göz dağı vermek için milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek dahada kenetlenmek ve her zamankinden dahada güçlü olmalıyız. Biz Şehitlerimizin sayesinde burada yaşıyoruz .Regaip Kandili günü Suriye’de İdlip’te ki halkın güvenliğini sağlamak için orada bulunan Askerlerimize saldırdı ve 33 askerimiz şehit edildi.Askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.Her zaman olduğu gibi Millet olarak Devletimizin ve Askerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Didim Müftülüğü hafızları tarafından okunan Kur’anı Kerim Tilavetinin ardından, şehitler için dua edildi.

(HÇ.MART2020)

PAYLAŞ
Önceki makaleKonferans
Sonraki makaleBalıkçılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here