Ana sayfa Haber SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİNCİ EL EŞYALARI SATIYOR

SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİNCİ EL EŞYALARI SATIYOR

86
0
PAYLAŞ

SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİNCİ EL EŞYALARI SATIYOR

AYDIN GÜNCEL HABER TV.– Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan emekli  Behiçe Onay, ikinci el eşya satarak elde ettiği gelir ile sokak hayvanlarına mama alarak harcıyor.
Didim Merkez Camii önünde açtığı tezgâhta, eş ve dostun verdiği  kazak, çorap, atkı gibi ikinci el eşya satarak mahallesinde 50 kedinin bakımını yaptığını belirten Onay, emekli maşının da yarısını harcayarak sokak hayvanları için mama aldığını söyledi.
Vatandaşların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmalarını istediklerini ifade eden Onay,” Mahallemden yaşayan sokak hayvanlarına bakmaya çalışıyorum. Zaman zaman ikinci el eşya satarak sokak hayvanlarına mama alıyorum. Mahallemde 50 kedinin bakımını yapıyorum. Vatandaşlarımızdan  biraz duyarlı olmalarını istiyorum. Ben hayvanlarla ilgileniyorum diye tepki gösterenlere de tanık oluyorum. Emekliyim ve duyarlılık göstererek maşımın yarısını da harcayarak sokak hayvanlarına mama alıyorum” diye konuştu.
Onat, apartman sakinlerin özellikle hayvan severlerin sokak kenarın da sokaklarda yaşayan hayvanlar için bir kap su ve yiyecek bırakmalarını istedi.
(HÇ.28OCAK2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here