Ana sayfa Haber AKŞENER “94 YILLIK PARANTEZİ BİZ KURDUK KAPATIRMAYACAĞIZ”

AKŞENER “94 YILLIK PARANTEZİ BİZ KURDUK KAPATIRMAYACAĞIZ”

63
0
PAYLAŞ

AYDIN GÜNCEL HABER TV.- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan aday Meral Akşener referandum çalışmaları kapsamında Aydın’da bir konuşma yaptı.

Aydın Şürkan Güngör Tiyatro Salonu önünde yoğun güvenlik önlemlerin alındığı alanda vatandaşlara hitap eden Akşener, 16 Nisan’da herkesi sandığa davet etti.  Akşener, 18 maddeyle ilgili vatandaşlara uyarıda bulunarak, 16 Nisan Pazar günü akşam saat 21:00’de sandıktan ‘Hayır’ çıkmasının ardından ‘Kandırılma’ hikayelerinin uydurulmaya başlanacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında ‘kim kimi kandırdı’ kavgası çıkacağını ifade etti.

Bu seçim liderlerin oylandığı bir seçim olmadığını belirten Akşener, Bu seçim Türkiye’nin toprağının ve geleceğinin oylandığı, 94 yıllık parantezin kapanıp kapanmayacağının oylandığı bir seçim olduğunu söyledi.

Akşener, “Pazar günü yapılacak olan referandumda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin apülünün üzerine basmayacaksınız, Cumhuriyet Halk Partisinin 6 okunun üzerine basmayacaksınız, Milliyetçi Hareket Partisinin 3 hilalinin üzerine mühür basmayacaksanız. Oraya oy vermeyeceksiniz. 16 Nisan Pazar günü Cumhuriyetin değerlerinin 94 yıllık parantezini kapatıyoruz diyenleri ve bu parantezi kapatmak isteyenlerin dediğini yapacaksınız, ama İstiklal Savaşının en önemli şehri kurtulan şehir değil kurtaran şehir Aydın’ın çok değerli hanımları, beyefendileri ve gözümüzün nuru gençleri sandığı gidip diyeceksiniz ki bu 94 yıllık parantezi biz kurduk. Kapattırmıyoruz onun için ‘hayır’ diyeceğiz” diye konuştu.

(HÇ.13NİSAN2017)

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here