Ana sayfa Haber Dernekler

Dernekler

85
0
PAYLAŞ

AVRUPA EL ELE KONFEDERASYONU AYDIN İL TEMSİLCİLİĞİ

AYDIN- GÜNCEL HABER TV.-(Hüseyin Çetinkaya) Aydın’ın Didim ilçesin de “Avrupa El Ele Konfederasyonu” Aydın İl Temsilciliği Nejla Eroğlu başkanlığında Didim ilçe yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Didim Hisar Mahallesinde ilçe yönetimi ile yaptığı toplantıda bir açıklama yapan “Avrupa El Ele Konfederasyonu” Aydın İl Temsilcilisi Nejla Eroğlu, “Bir engelli annesi olmam nedeniyle uzun yıllar Engelli Dernek faaliyetleri içerisinde gönüllü olarak katıldım.Denek yönetimlerin de gönüllük esasına dayalı çalıştım. Didim Yöresi Engelliler Derneği üyeleri ve oradaki engeli kardeşlerimiz bizler için çok önemli ve bu dernekte faaliyet gösteren arkadaşlarımız da bizim için değerli arkadaşlarımızdır. Avrupa El Ele Konfederasyonu Aydın İl Temsilciliğini kabul etmemizin nedeni dünya da ve Türkiye’de engellilere yönelik gerek yönetmenlikler gerekse faaliyetler hakkında daha ileri düzeyde bilgi sahibi olmak ve oradaki gelişmelerin ilçemizde imkanlar ölçüsünde engellilerimizin de uyarlanmasını ön gördük. Avrupa El Ele Konfederasyonu Genel Başkanı Cengiz Hocazade’nin önerisi üzerine biz bu yala çıkarak Aydın İl Temsilciliğini oluşturdu. Burada ki amaç, yapacağımız çalımalar engellilere yönelik proje üretip uygulamaya koymaktır” diye konuştu.

Didim Apollyon Tapınağını da ziyaret eden Eroğlu, Didim Yöresi Engelliler Derneği ile de diyaloglarının süreceğini belirtti.
(HÇ.OCAK2020)

PAYLAŞ
Önceki makaleSu Ürünleri
Sonraki makaleTEMA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here