Ana sayfa Haber Kan Bağışı

Kan Bağışı

55
0
PAYLAŞ

BOZDOĞAN DA KAN BAĞIŞI SÜRÜYOR

AYDIN – GÜNCEL HABER TV.-( Hüseyin Çetinkaya)- Aydın’ın Bozdoğan ilçesin de Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi ‘ Kan Bağışı Hayat Kurtarır’ kampanyası kapsamın da başlattığı kan bağışı alımını sürdürüyor.

Aydın Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Rıdvan Şenol, kan bağışı alımın devam ettiğini belirterek, pandemi dolayısıyla kan stoklarında kan toplanmasına rağmen azalmaya devam ettiğini ifade etti.

Dr. Rıdvan Şenol, Türk Kızılay gezici TIR’ı Bozdoğan ilçesi Yazıkent Mahallesinde konuşlandırıldığını ve kan alımına başlandığını kaydederek, ” Tüm vatandaşlarımızın kan bağışı yapmalarını istiyoruz. Bugün de Yazıkent mahallesindeyiz. İlk gün olmasına rağmen 36 ünite kan alındı. Nerede kan bağışı yapılacaksa biz gelmeye hazırız. Tüm vatandaşlarımızın hasta ve hasta yakınları olduğunu unutmamaları gerekir. Vatandaşlarımızın kan bağışına daha duyarlı olmalarını ve hastalarımızın bu zor gününde yanında olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Su Ürünleri Mühendisi Gülüzar Aydemir’de, yılda bir düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu belirterek, her bir ünite kanın üç hayat kurtardığı bilincini taşıdığını, vatandaşların kan bağışına karşı duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Dr. Rıdvan Şenol, yaz döneminde kan ihtiyacında yaşanacak artış nedeniyle vatandaşlardan kan bağışın da bulunmalarını istedi.

(HÇ03EYLÜL2021

PAYLAŞ
Önceki makaleZafer Bayramı
Sonraki makaleHuzur Operasyonu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here